Румунія — перше побачення в новому році: Cучава. Гурагумора

Забудьте все, що ви чули про вампірів і перевертнів. Відвідайте Трансільванію і відкрийте для себе світ чарівних містечок, порослі соснами гори та середньовічну архітектуру. Столиця Молдови — Кишинів. Столиця Буковини — Чернівці. А столиця і Молдови, і Буковини — румунське місто Сучава. Дарма, що столицею Молдовського князівства вона була ще в 1388–1565 роках. По-перше, тут — центр українського життя Південної Буковини. По-друге, хоч високий статус Сучава втратила понад чотириста років тому, сліди столичності в її образі можна впізнати й нині. Між іншим, до неї від українського кордону — 60 кілометрів. І вона разом із ближніми до неї поселеннями цілком вартує окремої подорожі.

Cучава — Тронна фортеця, шопінг.
Гура Гумора — парк розваг, басейн, крісельний підйомник.

Солка — СПА-центр.

ПРОГРАМА ТУРУ:
День 1
Виїзд з Миколаїва автобусом. Вечір.
День 2
8.00 — Виїзд з Чернівців в Румунію.
Проходження кордону. Переїзд в Сучаву.
11.00 — Прибуття до  Сучави. Екскурсія в Тронну фортецю в Сучаві.


Відвідування найбільшого торгового центру Сучави «Юліус Мол».
14.00 — Виїзд в Карпати.
Місто-курорт Гурагумора — місто, де народилась Ольга Кобилянська.

Парк розваг «Арініс». До ваших послуг: набережна гірської річки Молдова.
Басейн. Крісельний підйомник. Троллей. Гірсько-лижний спуск. Гірка для сноу-тюбів

17.00
— Виїзд в СПА-центр Солка.
Відвідування басейнів з цілющою, солоною водою — час для СПА та відпочинку. Аква-частина туристичного комплексу Hanul Solca — це два басейни, наповнені водою з високим вмістом солі, дві сауни (з мокрим і сухим паром), відкритий басейн на літній терасі з шезлонгами (працює сезонно), джакузі.


Обідовечеря(факультативно)
18.00 — 21.00 — купання в басейнах з солоною водою в СПА-центрі Солка.
Виїзд в Чернівці.
00.00 — орієнтовний час прибуття в Чернівці.
3 день 
Заселення в хостел.Ночівля.
09-00 Сніданок
10-00 Відправлення в Миколаїв

Вартість туру:  2400 грн дорослі, 2200 грн діти

У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ: проїзд комфортабельним автобусом, 1ночівля, сніданок, супровід гіда, страхування, вхідні білети: Тронна фортеця в Сучаві — 12 лей (72 грн); Басейн Арініс — 25 лей(139грн) — дорослі, 10 (60грн) лей діти віком 3 — 7 років,

У ВАРТІСТЬ ТУРУ НЕ ВХОДИТЬ: харчування, вхідні квитки.
Орієнтовна вартість обіду: 30 лей.
Вартість вхідних квитків:
Крісельний підйомник в Гурагуморі — 10 лей — дорослі, 5 лей діти віком 4 — 10 років;
Соляний басейн в Солка — 40 лей.

Тронна фортеця.
Фортеця на пагорбі (384 м над рівнем моря), з якого вся Сучава як на долоні, виникла в 1388 році, за господаря Молдови Петра Мушата І (Petru I Musat, 1375-1391).
Тронним замок називався не дарма — в ті часи Сучава була столицею Молдавського князівства. Спочатку твердиня була прямокутною в плані, але пізніше за справу її укріплення та розбудови взявся сам Штефан Великий (Stefan cel Mare).
Стіни були укріплені, рів навколо форпосту поглиблений. Не дарма старався господар: лише за його правління на тронний замок нападали тричі (1476, 1485, 1497 роки).
Ну й що, що нападали: захопити фортецю ворогам не вдалося жодного разу. Зі злості, напевно, турки підпалили замок у XVI столітті.
В цій пожежі згоріла столична слава Сучави: відтепер королівською вотчиною стали майже-сусідні Ясси.
Кум Богдана Хмельницького Василь Лупу (Vasile Lupu), щоправда, спробував відновити фортифікації Сучави, та турки знову всьому перешкодили, зруйнувавши замок в 1675 р. Пізніше в їх розгромній справі допоміг землетрус.В ХХ столітті фортеця була реставрована.